Section Navigation Main Content

GÜNCEL HABERLER

Uludağ Ekonomi Zirvesi

2012 yılından bu yana Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin içecek sponsorluğunu bu yıl da Uludağ Premium üstlendi.

Ekonomi dünyasının nabzının tutulduğu, yurt içinden ve yurt dışından birçok iş insanının, ekonomistin, siyasetçinin ve medya mensupları ile kanaat önderlerinin ağırlandığı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin 6.sı, bu yıl 23-25 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

İki gün süren zirvede; girişimcilik, yeni global düzen, inovasyon, eğitim, sektörlerin geleceği, liderlik ve daha birçok konu ele alındı.

Türkiye içecek sektörünün ilk kobalt mavi şişede üretilmiş hafif içimli maden suyu olma özelliği taşıyan Uludağ Premium Doğal Maden Suyu ve yumuşak içiminin yanı sıra Uludağ’ın kalbinden getirdiği ferahlıkla damağa, özel tasarım cam şişesiyle de göze hitap eden Uludağ Premium Doğal Kaynak Suyu, bu yıl da katılımcıların tercihi olmaya devam etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Uludağ İçecek ailesi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü iletişimimiz ile kadınların karşılaştığı ayrımcılık ve maruz kaldıkları şiddetin ne kadar yaygın ve ciddi boyutlarda olduğuna dikkat çekmek istiyoruz. Ülkemizde hala birçok kadın şiddete maruz kalıyor, cinsiyet ayrımcılığına uğruyor, kadın oldukları için hor görülüyor, çocuk yaşta evlendiriliyor, taciz ediliyor ve katlediliyor. Ülkemizin kadınlarının isimlerini kullanarak, karşılaşılan tüm bu sorunların toplumun her kesimindeki kadınları etkilediğini ifade ettik.

İçinde bulunduğumuz 2017 yılında, insanların kadın veya erkek olmalarından dolayı ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadıkları, eşit ve huzur dolu bir topluma kavuşma dileğiyle ilanımızı sizlerle paylaşıyor, çıktığımız bu yolda herkesi sloganımızda olduğu gibi insan olmaya davet ediyoruz.

İlanı büyük görmek için görselin üzerine tıklayınız.

İstanbul Coffee Festival

Uludağ Premium olarak bu yıl üçüncüsü gerçekleşen İstanbul Coffee Festival’da tekrar kahveseverlerle buluştuk. 5-8 Ekim 2016 tarihleri arasında şehrin tam kalbinde, Maçka Küçükçiftlik Park´ta gerçekleşen kahve festivalinde dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahve tadımları gerçekleştirildi.

Yerli-yabancı profesyonel baristaların show´ları ve cupping, tasting kavurma gibi atölye çalışmalarıyla interaktif ve eğlenceli bir festival deneyimi kazanıldı. Seminer ve workshop’lar ile kaliteli kahve yapımına dair tüyolar kahveseverlerle paylaşıldı. Gastronomi Blogger’ı İnci Özay Hatipoğlu’nun Uludağ Premium adına gerçekleştirdiği ‘İyi Kahve İyi Su’ seminerinde ise kahveseverlerle iyi su kullanmanın önemini ve evde kahve yapmanın inceliklerini paylaştı. Blogger İnci Özay Hatipoğlu´nun Istanbul Coffee Festival´e dair izlenimlerini anlatan yazı için tıklayınız.

Efsane Uludağ Gazozu

Efsane Uludağ Gazozu, geçtiğimiz aylarda Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası birincisi olan Mete Gazoz’a, 2016 Rio Olimpiyatları kapsamında sponsor oldu. 17 yaşındaki başarılı milli okçu, 5-21 Ağustos tarihleri arasında, Brezilya’nın başkenti Rio de Janeiro’da gerçekleşecek Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek.

2016 Rio Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek Olimpik Milli Takımda yer alan 17 yaşındaki Milli Okçu Mete Gazoz'a Efsane Uludağ Gazozu sponsor oldu. Geçtiğimiz aylarda, İngiltere’de gerçekleşen Avrupa Okçuluk Şampiyonası kota müsabakasında birincilik elde ederek 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan Mete Gazoz, 5-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek okçuluk oyunlarında altın madalya için yarışacak.

Hedefinin 2016 Rio Olimpiyatları’nda kürsüye çıkmak olduğunu belirten Mete Gazoz “Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek benim için çok önemli ve gurur verici, her geçen gün ideallerime koşar adımlarla ilerliyorum. Bu yolcuğumda yanımda olan antrenörlerime, aileme, Efsane Uludağ Gazozu’na ve tüm destekleyenlerime çok teşekkür ediyorum.” dedi. Efsane Uludağ Gazozu, milli ve ata sporumuz olan okçuluğu Türkiye’de bir üst kademeye taşıyan genç sporculardan biri olan Mete Gazoz’a sponsor olarak, sporcuya tam destek veriyor.

Uludağ Premium

uludagpremium.com, Ünlü Blogger’ların Desteklediği Dopdolu İçeriğiyle Tarzını Yaşayanlara Sesleniyor

Yeni Uludağ Premium web sitesinde tarz sahibi olanlara dair her şey bir arada toplanıyor. Web sitesinde yer alan Blogger’ın Gözünden köşesinde moda blogger’ı Billur Saatçi stil önerilerini,modaya ve hayat tarzına dair notlarını, gastronomi blogger’ı İnci Özay Hatipoğlu ise fine-dining üzerine yemek sırlarını paylaşıyor. Web sitesi, Premium ailesinde yer alan Uludağ Premium Doğal Kaynak Suyu ve Uludağ Premium Doğal Maden Suyu hakkındaki bilgilerin yanı sıra önümüzdeki günlerde yeni içerikler site ziyaretçilerine sunulacak.

Yeni Uludağ Premium Web Sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Cappadox Festivali

19-21 Mayıs tarihlerinde, Kapadokya’da ‘Gelin Bahçemizi Ekelim’ konsepti ile yer alacak Cappadox Festivali’ne Uludağ Premium ile içecek sponsoru olduk.

Bu yıl 2.’si düzenlenecek olan, Türkiye’nin her yerinden festival severlerin katılacağı Cappadox’ta 3 gün boyunca birçok keyifli aktivitelerle birlikte eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Şehir hayatından birkaç günlüğüne uzaklaşıp doğayla iç içe olacağınız bu alternatif deneyimde yoga seansları, yürüyüşler, bisiklet gezileri, koşu, konserler, gurme tadım gibi birçok çağdaş sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinliğini gerçekleşecek.

Kapadokya’da festival ruhunu yakalamak istiyorsanız Cappadox’u kaçırmayın!

Biletler için biletix.com’u, ayrıntılı bilgi için cappadox.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Bursa Festivali

Bu sene 55.’si düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nin açılışı 16 Mayıs Pazartesi günü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ile gerçekleştiriyor. Klazz Brothers grubunun da katılımıyla gerçekleşecek Senfoniküba konseri ile Küba ritimleri ve Latin ezgileri müzikseverlerle buluşuyor.

Uludağ Premium sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteğiyle geniş kitleleri klasik müzik ile buluşturan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 55. yılı olan Uluslararası Bursa Festivali’nin açılış konserini gerçekleştiriyor. 16 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek konserde BBDSO, dünyaca ünlü Klazz Brothers grubu ile birlikte özel bir projeyi sahneye koyuyor.

Fazlı Orhun Orhan şefliğinde gerçekleşecek konserde Küba ritimleri ve Latin ezgileri ile Uluslararası Bursa Festivali açılıyor. Çıkardıkları 7 albümle dünyada ismini duyuran ve sahip olduğu ödüllerle başarılarını kanıtlayan grup Klazz Brothers ile ortak bir proje yürüten BBDSO, klasik müzik ve latin müziğin harmanlandığı bir dinletiyi festival katılımcılarıyla buluşturuyor.

16 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek konser, Atatürk Kongre ve Kütür Merkezi Osmangazi Salonu’nda Bursa Merinos’ta, 20.30’de başlıyor. Öğrenciler için 17 TL, normal alımlar için 22 TL olan biletler biletinial.com’dan temin edilebiliyor.

Uludağ Ekonomi Zirvesi

2012 yılından bu yana Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin içecek sponsorluğunu bu yıl da Uludağ Premium üstlendi.

25-26 Mart tarihlerinde Uludağ’da gerçekleşecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu güne kadar iş dünyasının önde gelen isimlerini, siyasileri ve medyanın yerli yabancı kanaat önderleri gibi birçok kişiyi ağırladı.

Zirvede iki gün boyunca, dijital ekonomiden girişimciliğe, sanayinin geleceğinden Türkiye’nin 2023 yılı için büyüme stratejisine kadar çeşitli konular, alanında başarıya imza atmış pek çok konuşmacı tarafından ele alınacak.

Türkiye içecek sektörünün ilk kobalt mavi şişede üretilmiş hafif içimli maden suyu olma özelliği taşıyan Uludağ Premium Doğal Maden Suyu ise bu yıl da katılımcıların tercihi olmaya devam edecek.

Dilara Koçak Tarif

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, Uludağ Doğal Maden Suyu'yla birbirinden lezzetli tarifler sunuyor. Uludağ Doğal Maden Suyu’nun zengin mineral yapısı ve birbirinden sağlıklı sebze-meyvelerle hazırlanan tarifler, kış soğuklarında, yaz sıcaklarında ve bahar geçişlerinde metabolizma için faydalar sunarken, lezzetiyle de damağınıza hitap ediyor.

Uludağ Doğal Maden Suyu ile hazırlanan tarifler, maden suyunun içeriğinde yer alan zengin minerallerin pancar, ıspanak, hurma, domates, zencefil, elma, balkabağı, portakal ve nar gibi sebze-meyvelerle birleşmesiyle, kış aylarında düşen vücut direnci, artan soğuk algınlığı vakaları ve artan enerji ihtiyacına destek veriyor. Tarifler, yaz aylarında ise sıvı kaybından dolayı meydana gelen halsizlik ve bitkinliğe çare olabilecek ve tüketiciyi ferahlatacak kavun, üzüm, salatalık, farklı yeşillikler, çilek ve ananas gibi içeriklerle renkli bir menü öneriyor. Mevsim geçiş dönemlerinde de baş gösteren sağlık problemlerine faydalı olabilecek bu tarifler, detoks ve sağlıklı yaşam tutkunlarına da geniş bir yelpaze sunuyor.

Her mevsime uygun hazırlanabilecek farklı, pratik ve yararlı tarifler, tüm yıl sağlıklı yaşam tarzınıza destek olacak.

Tüm tarifler için tıklayınız.

Afiyetle tüketmeniz dileğiyle!

Dilara Koçak Tarif

Uludağ Doğal Maden Suyu’nun, Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın danışmanlığı ile hazırladığı bilgilendirici videolar, maden suyu ile ilgili tüm sorulara cevap veriyor. İnternet sitemizde yayınlanan “Dilara Koçak ile Soru Cevap” videoları, maden suyu ile ilgili ayrıntıları, merak edilenleri ve bilinmeyenleri tüketiciye aktarıyor.

Uludağ Doğal Maden Suyu, Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile gerçekleştirdiği projeyle, maden suyu ile ilgili faydalı bilgileri ve merak edilen konuları tüketicileriyle buluşturuyor. Tüketicilerin en sık sorduğu soruların cevaplandığı “Dilara Koçak ile Soru Cevap” videoları, doğal maden suyu tüketimi ile ilgili bilinç kazandıracak konulara değiniyor ve Dilara Koçak’ın uzman cevaplarını tüketicilerle paylaşıyor.

Maden Suyu ile ilgili merak ettikleriniz...

Yayına alınan “Dilara Koçak ile Soru Cevap” videolarıyla ezber bozan bilgiler, doğru bilinen yanlışlar açıklığa kavuşuyor. Maden suyu ve soda arasındaki fark, maden suyunun sağlık açısından faydaları, maden suyunun mevsim ve özel durumlarda tüketimi gibi konulara değinilen videolarla Dilara Koçak bilgi ve tecrübelerini tüketicilerle paylaşıyor. Maden suyunun erkek ve kadınlar üzerindeki faydaları, kilo kaybı ve cilt sağlığındaki rolü ve hamilelik, ileri yaşlarda tüketim gibi detaylarla geniş bir rehber niteliğinde olan soru ve cevaplar maden suyu hakkında birçok bilinmeyeni ortaya çıkarıyor.

Tüm videolar için tıklayınız.

Kapat