Uludağ Premium Doğal Kaynak Suyu’nu diğer sulardan farklı kılan nedir?

Piyasadaki en yumuşak içimli sulardan birisi olan Uludağ Premium Doğal Kaynak Suyu, 7,02 pH değeri ve Uludağ’ın kalbinden getirdiği ferahlığıyla tüketicilere yumuşak içimli bir alternatif sunuyor.

Soda (soda water – yapay soda) ve doğal mineralli su (doğal maden suyu) arasındaki fark nedir?

Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde, uygun jeolojik şartlarda kendiliğinden oluşan, bir veya daha fazla kaynaktan yeryüzüne çıkan, mineral içeriği ve diğer bileşenleri ile tanımlanan, her türlü kirlenme riskine karşı korunmuş ve 1 litresinde 1000 miligramın üzerinde eriyik mineral ve 250 miligramın üzerinde doğal karbondioksit gazı içeren doğal mineralli sulara doğal maden suyu ismi verilir.

Soda ise, hiçbir mineral kaynağı olmayan, kimyasal işlem ile bunların eklendiği sulara karbondioksit gazı da ilave edilerek elde edilen yapay içeceğe denir.

Uludağ Doğal Maden Suyu'nu, Uludağ'ın güneybatı yamaçlarında yaklaşık 650 metre irtifada kurulu Çaybaşı Köyü etrafındaki doğal kaynaklardan elde ediyoruz. Uludağ'ın en yüksek noktalarına düşen kar ve yağmur sularının bu kaynaklara ulaşması 60-80 yıl arasında değişiyor. Uludağ Doğal Maden Suyu milyonlarca yıl önce oluşmuş kırıklardan (fay) kendine yol bularak ortaya çıkıyor ve bu kırıkların takip ettiği yeraltı oluşumundan geçerken jeofizik yapının özelliklerini de bünyesinde taşıyor. Yeryüzüne kendiliğinden çıkan, fiziksel ya da kimyasal hiçbir yapay işleme tabi tutmadığımız ve kaynağında doğal karbondioksit gazı içeren Uludağ Doğal Maden Suyu'nu dolum öncesi doğal karbondioksit gazıyla bir daha zenginleştirilerek tüketicimize sunuyoruz.

Uludağ Doğal Maden Suyu'nun içindeki çeşitli minerallerin ne gibi yararları vardır?

Maden suları kalsiyum, bikarbonat, florür, magnezyum, sodyum, potasyum gibi vücut için önemli birçok mineral içerir.

Kalsiyum, kemik yapısını (özellikle kadınlara osteoporozun önlenmesi ve tedavisinde, ergenlik döneminde ise kemik sağlığının korunmasında faydalıdır); magnezyum ve potasyum ise kalp ve damar yapısını güçlendirir. Bikarbonat böbrekleri, idrar yollarını ve mideyi korur. Safra kesesi ve pankreas fonksiyonlarını destekler. Sodyum; su-elektrolit ve asit - baz dengesini korumaya yardımcı olur ve sindirim desteği sağlar. Florür ise diş sağlığı için önemli bir mineraldir. Ayrıca Uludağ Doğal Maden Suyu, düşük pH oranı ile böbrek sistemlerinin düzgün çalışmasında destekleyici rol üstlenir.

Hafif içimli doğal maden suyu nedir?

Ülkemizde tüketici alışkanlıklarına bağlı olarak doğal maden suları şişeleme sırasında 8-10 miligram/litre oranında doğal karbondioksit gazıyla zenginleştirilir. Uludağ Premium gibi hafif içimli doğal maden sularıysa 7 miligram/litre doğal karbondioksit gazı ihtiva eder. Bu özellik yemek esnasında içim kolaylığı sağlar.

Çocuklar ve sporcular doğal maden suyu tüketebilir mi?

Her insan, hangi yaş grubunda olursa olsun, doğal maden suyu tüketebilir. Özellikle büyüme çağındaki çocukların ve gençlerin kemik sağlının korunmasında faydalıdır. Özellikle sporcuların zengin kalsiyum ve magnezyum içeren Uludağ Doğal Maden Suyu'nu sürekli olarak tüketmesinde herhangi sakınca yoktur.

Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisi nedir? Bildiğimiz maden suyundan farklı mı?

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri gün boyunca kullanılabilen, yüzün nemini korumasına yönelik desteği bulunan doğal zengin mineralli bir kozmetik ürünüdür. Mineral desteği sayesinde cilde olumlu etkileri bulunur ve cildi ferahlatır. E vitamini ile zenginleştirilen varyantı antioksidan etkisi ile cildin canlanmasına ve nemlenmesine yardımcı olurken SPF özelliği bulunan varyantı ile cildi nemlendirir ve aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korur. Ürünler, 150 ml olarak 3 farklı çeşitte satışa sunulmaktadır.

Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisinin E Vitaminli ve Güneş Koruyuculu çeşitlerinin içeriğinde neler var? Her cilt tipine uygun mu?

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri dermatolojik testlerle, laboratuvar ortamında denetlenmiştir. İçeriğinde yalnızca doğal maden suyu, E vitamini ve 30 SPF bulunmakta ve herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle güvenli bir şekilde cilde uygulanabilir. Kimyasal-koruyucu analizi/ stabilite testleri/ koruyucu içermediğine dair testler/ alkol paraben içermediğine dair testler/ boya madde içermediğini kanıtlayan testler/ irritasyon testleri ile onaylanmıştır.

Her cilt tipi için uygundur. Ancak özellikle hamilelerin ciltlerine doğrudan uygulamadan önce doktorlarına danışmaları ve bileklerine sürerek alerjen testi yapmaları önerilir. Öte yandan dermatolojik testler yetişkinler için yapılmıştır. Ürünlerin içeriği şu şekildedir:
Sade: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir ve ferahlatır. Sade versiyon merkez/ana üründür.
E vitaminli: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir. İçeriğinde bulunan E vitamininin antioksidan etkisi cildin canlanmasına ve ferahlamasına yardımcı olur.
Güneş Koruyuculu: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir. 30 SPF yüksek koruma faktörü cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreylerini kullandıktan sonra cildin yeniden su ile temizlenmesine gerek var mı?

Hayır, silmeye ve durulamaya gerek yoktur. Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri makyajsız cilde gün içerisinde istenilen zamanda uygulanabilir. Sade ve E Vitaminli ürünler yüze 15 cm mesafeden sıkıldıktan sonra parmak uçlarıyla masaj yapılır. Güneş Koruyuculuyu doğrudan yüze uygulamaktan kaçınmak gerekir, elinize bir miktar sıkıp parmak uçlarınızla dağıtabilirsiniz. Etkisinin daha hızlı ve gözle görülür olması için temiz cilde uygulanması gerekir.

Şeker ve fruktoz şekeri arasındaki fark nedir?

Sakkaroz şekeri, diğer adıyla sofra şekeri, şeker pancarı veya şeker kamışından elde edilen şeker türüdür. Fruktoz şekeri ise mısırdan elde edilmektedir.

Uludağ İçecek ürünlerinde fruktoz bulunuyor mu?

Şeker pancarından elde edilen ve günlük tüketimimizde kullandığımız sofra şekeri, diğer adıyla ise sakkaroz şekeriyle, mısırdan elde edilen fruktoz şekeri arasında belirgin bir tat farkı oluşmaktadır. Uludağ İçecek olarak biz, maliyeti daha yüksek olmasına rağmen, kalite inancımızdan ödün vermemek ve tüketicilerimize en lezzetli ürünleri sunmak adına, ürünlerimizde yalnızca sakkaroz şekeri kullanıyoruz.

Uludağ Limonata'da hangi renklendirici kullanılıyor?

100 yıllık "Uludağ" marka geçmişinden kaynaklanan üretim prensiplerimiz doğrultusunda; her zaman daha doğal ve zamanın ihtiyaçlarına paralel ürün üretmek için çalışıyoruz. Ülkemizde "Ev Yapımı Tadında" lezzeti ile limonatayı sofralarımızın baş köşesine yerleştirirken sergilediğimiz hassas çalışma, ürün geliştirme sürecinde de devam etti. Ürünün lezzeti ve renginin çekiciliğinin korunmasına yönelik çalışmalarımız sonucunda hali hazırda tüm Uludağ Limonata ürünlerimizde renklendirici olarak %100 doğal aspir çiçeği kullanılmaktadır.