Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulu

Mehmet H. Erbak – Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet H. Erbak – Yönetim Kurulu Başkanı

1993 yılından beri Uludağ İçecek bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet H. Erbak, 1950 yılında Bursa’da doğdu. İlkokulu Bursa’da bitiren Mehmet H. Erbak, orta ve lise öğrenimini Saint-Joseph Lisesi’nde bitirdikten sonra 1972 yılında Nancy IUT Gıda Teknolojisi Bölümü’nün ardından 1978 yılında Bursa İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Fiili olarak ortaokul yıllarından beri Uludağ İçecek bünyesinde çalışan ERBAK, 1972 – 1974 yılları arasında Fabrika Müdürü, 1974 – 1993 yılları arasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

2002 yılından itibaren Fransa’nın Bursa Fahri Konsolosluğu görevini de yürüten Mehmet H. Erbak, Legion d’Honneur Şövalye ve Fransa Senatosu Liyakat Nişanı sahibidir.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilen Mehmet H. Erbak ayrıca, Nuri Erbak Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı, Bursa Türk – Fransız Alliance Française Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Kültür Turizm Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇEVKO Çevre Koruma Ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

Mehmet H. Erbak evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ömer Kızıl – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / CSMO – Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Mehmet Ömer Kızıl – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1989 yılından beri Uludağ İçecek bünyesinde görev alan Ömer Kızıl, Uludağ Üniversitesi İşletme ve İktisat Bilimleri Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu.

Ömer Kızıl, genç yaşlarda başladığı iş hayatında, 1989 yılından 1995’e kadar şirketin farklı departmanlarında tecrübe edindi. 1995 - 2001 yılları arasında Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2010 yılları arasında da Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2010 yılında Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı pozisyonuna geçen Kızıl, 2019 Yılından bu yana da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam etmektedir. Bununla birlikte 2016 yılından bu yana Uludağ İçecek’ te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevindedir.

Ömer Kızıl, 2007 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından Sabancı ve Koç Üniversitelerinin ortaklaşa yapmış olduğu Turquality markalaşma programını başarıyla bitirmiştir.

Kızıl; Türkiye Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) Başkanlığı, BİRCAM Vakfı Başkanlığı ve Bursa Filarmoni Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olup, Bursaspor Basketbol Derneği Kurucu Üyesi ve Bursaspor Genel Kurul Üyesi, MEDER Üyeliği, MEYED Üyeliği, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Üyeliği ve BURSA SKAL Üyelikleri bulunmaktadır.

Ömer Kızıl evli ve iki çocuk babasıdır.

Salih Dağaltı – Yönetim Kurulu Üyesi

Salih Dağaltı – Yönetim Kurulu Üyesi

1993 yılından beri Uludağ İçecek bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Salih Dağaltı, 1946 yılında Bursa’da doğdu. Ocak 1969 yılından bu yana Uludağ İçecek’te İdari Bürolar Personel ve Sosyal Hizmetler Şefi, Personel ve Sosyal Hizmetler Müdürü, Çaybaşı ve Yenice Fabrika Müdürü ve Üretim ve Teknikten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi.

Salih Dağaltı evli ve 2 çocuk babasıdır.

İcra Kurulu

Mete Öz – İcra Kurulu Başkanı / CEO

Mete Öz – İcra Kurulu Başkanı / CEO

1997 yılından bu yana Uludağ İçecek bünyesinde görev yapan Mete Öz, 1993 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu, 2001 yılında ise Uludağ Üniversitesi’nde Muhasebe Finans dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına Garanti Bankası Marmara Bölge Müdürlüğü’nde başlayan Mete Öz, kariyerine Uludağ İçecek bünyesinde Denetim Şefi olarak devam etti. Bütçe ve Finansman Müdürlüğü görevinin ardından 2001 yılından bu yana Uludağ İçecek Genel Müdür’ü olarak görevini sürdürmektedir.

Mete Öz evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Ömer Kızıl – İcra Kurulu Üyesi (Satış) / CSO

Mehmet Ömer Kızıl – İcra Kurulu Üyesi (Satış) / CSO

1989 tarihinden beri Uludağ İçecek bünyesinde görev alan M. Ömer Kızıl, Uludağ Üniversitesi İşletme ve İktisat Bilimleri Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu. Kızıl, küçük yaşlarda başladığı iş hayatında, 1989 yılından 1995’e kadar şirketin farklı departmanlarında tecrübe edindi. 1995 - 2001 yılları arasında Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2010 yılları arasında Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2010 yılından bu yana, Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden Ömer Kızıl, 2007 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından Sabancı ve Koç Üniversitelerinin ortaklaşa yapmış olduğu Turquality markalaşma programını başarıyla bitirmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen M. Ömer Kızıl; Bursa Filarmoni Derneği Başkanlığı, Türkiye Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) Başkanlığı, European Federation of Bottled Waters (EFBW) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği, MEDER Üyeliği, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Üyeliği, Bursaspor Genel Kurul Üyeliği ve BURSA SKAL Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

M. Ömer Kızıl evli ve iki çocuk babasıdır.

Nizamettin Gürhan Tutlu – İcra Kurulu Üyesi (Finans) / CFO

Nizamettin Gürhan Tutlu – İcra Kurulu Üyesi (Finans) / CFO

2005 yılından bu yana Uludağ İçecek bünyesinde Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan N. Gürhan Tutlu 1990 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve İktisat Bilimleri Fakültesi Maliye Bölümü'nden, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü'nden ve 2012 yılında da Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Okan Üniversitesi’nden Muhasebe Denetimi konusunda yüksek lisans derecesi aldı.

İş hayatına 1993 yılında Koç Holding’e bağlı inşaat grubunda, Lojistik Müdürlüğü'nde (Moskova) başlayan Tutlu, 1996-1998 yılları arasında Bisaş Holding'e bağlı Ata Murat Tekstil Fabrikası'nda Muhasebe Müdürlüğü'nde (Türkmenistan) yöneticilik görevlerinde bulundu. 1998-1999 yılları arasında L’Oréal-Gerçek Kozmetik‘te Genel Müdür Yardımcılığı yapan Tutlu, 1999 yılında Mali İşler ve Muhasebe Müdürü olarak Uludağ İçecek’e katıldı.

N. Gürhan Tutlu evli ve üç çocuk babasıdır.